CITYBUS ÚVOD ČSAD BENEŠOV - ICOM JÍZDNÍ ŘÁDY FOTOGALERIE EVIDENČNÍ PŘEHLED

ČSAD Benešov, a.s.

 

Na linkách příměstské dopravy dominují autobusy Mercedes Benz typové řady O345, které postupně nahrazují starší autobusy Karosa

Československá státní automobilová doprava Benešov (ČSAD s.p.), vznikla v roce 1991, v rámci postupné privatizace jednotlivých závodů ČSAD KNV Praha, kam byla začleněna pod označením dopravní závod číslo 114 - Benešov. Pod tento závod spadala i provozovna ve Vlašimi. V roce 1994 se společnost ČSAD Benešov včetně pobočky ve Vlašimi transformovalo do podoby akciové společnosti. Od roku 2000 patří ČSAD Benešov do skupiny ICOM transport, a.s., který je majoritním držitelem akcií. ICOM transport vlastní ve společnosti ČSAD Benešov 74% podíl. V rámci restrukturalizace společnosti byla zrušena pobočka osobní dopravy a hlavní sídlo společnosti v Benešově, v ulici Červené Vršky a autobusy na městské i příměstské linky jsou vypravovány z provozovny ve Vlašimi a část také z provozovny nákladní dopravy, která sídlí v Benešově - Mariánovicích.
Vozový park společnosti ČSAD Benešov tvoří standardní autobusy značek Karosa, Mercedes Benz a SOR. V rámci firemní strategie je vozový park společnosti ICOM transport průběžně obnovován autobusy značky Mercedes Benz.
V současné době ČSAD Benešov zajišťuje provoz regionálních linek v bývalém okresu Benešov a linek městské hromadné dopravy v Benešově a ve Vlašimi. Pro provoz linek městské hromadné dopravy jsou vyčleněny pouze dva autobusy typu Karosa B732 opatřené klasickým "městským" červenobílým nátěrem. Na další výkony v městské hromadné dopravě jsou nasazovány libovolné linkové autobusy. Dříve byly pro tento účel vyhrazeny vybrané autobusy, které byly, obdobně jako městské vozy, vybaveny mechanickými znehodnocovači jízdenek MOC. V současné době jsou všechny autobusy vybaveny elektronickou pokladnou Mikroelektronika se zabudovanou čtečkou čipových karet. Do autobusů městské hromadné dopravy lze nastupovat pouze předními dveřmi.

Na linky městské hromadné dopravy v Benešově a Vlašimi dopravce nasazuje pravidelně autobusy Karosa B732

 

Linky městské hromadné dopravy v Benešově

 číslo linky                                     trasa
 205001      Konečná stanice - Železniční stanice - Poměnice
 205002      Železniční stanice- Spořilov - Marianovice - Černý les


Linka městské hromadné dopravy ve
Vlašimi

 číslo linky                                     trasa
 206001       Hrazená Lhota - U kozla - Železniční stanice - Bolina

 

Hlavní sídlo společnosti a garáže osobní dopravy se nachází ve Vlašimi

Tarif platný od 1. září 2004

jízdné za jednotlivou jízdu platba čipovou kartou platba za hotové
děti a mladiství do 15-ti let 3 Kč 4 Kč
osoby od 15-ti let 6 Kč 8 Kč
ceny časových jízdenek
měsíční 160 Kč
čtvrtletní 450 Kč
měsíční žákovská
do 15-ti let
60 Kč
čtvrtletní pro důchodce
do 70-ti let
100 Kč

 

Provozování linky Pražské integrované dopravy číslo 401 je již minulostí

ČSAD Benešov, resp. ČSAD KNV Praha, DZ 114 - Benešov se podílelo také na provozování linek městské hromadné dopravy v Praze, kde v rámci výpomoci závodů ČSAD KNV Praha Dopravnímu podniku hl. m. Prahy zajišťovalo provoz některých městských linek.
21. ledna 2000 vstoupilo ČSAD Benešov jako nový dopravce do systému Pražské integrované dopravy. Vypravovalo jediný autobus na linku PID číslo 401. Pro provoz této linky vyčlenilo autobusy SOR ev.č. 1651, Karosa C734 ev.č 1652, který byl později nahrazen autobusem Karosa C934 téhož evidenčního čísla. Linku číslo 401 převzala od ČSAD Benešov dne 1. dubna 2005 společnost Connex Praha a.s. Náhradou za tuto linku obdržela společnost ČSAD Benešov od Connexu Praha linku číslo 200175 vedenou z Neveklova do Týnce nad Sázavou.

Trasa linky číslo 401
 
 číslo linky                                     trasa
 200401        Senohraby, žel Stanice - Pyšely náměstí - Nespeky

 Vozový jízdní řád linky číslo 401


Od 1. září 2004 funguje mezi městy Benešov a Vlašim integrovaný dopravní systém prezentovaný linkou číslo 200001. Základní jízdné v této relaci činní 18,- Kč a držitelé čipové karty zaplatí pouze 16,- Kč. Jízdní doklad z linky IDS lze využít po dobu třiceti minut i na linkách městské hromadné dopravy v Benešově i Vlašimi. Další dopravci, včetně Českých drah, ani všechny spoje ČSAD Benešov v relaci Benešov - Vlašim však nejsou do tohoto systému začleněni.

© CITYBUS