Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Úterý, 19. Června 2018


ARRIVA vlaky - nové linky do Benešova a Trenčína

17. 02. 2016 Témata: ARRIVA, Česká republika

logo_arriva

arriva-uvod

V pondělí 29. 2. se rozjedou její rychlé spěšné vlaky na trase Praha - Čerčany - Benešov a v sobotu 5. 3. zahájí provoz na přímé lince Praha - Olomouc - Uherské Hradiště - Trenčín. Dnes ve 12 hodin spustila Arriva e-shop s jízdenkami na www.arriva-vlaky.cz a zveřejnila kompletní ceníky jízdného.

„Chceme co nejjednodušší tarif, nabízíme základní jízdné, zpáteční jízdné, slevu pro studenty na ISIC a velmi výrazně zlevněné týdenní a měsíční jízdenky pro pravidelné cesty na benešovské lince,” říká generální ředitel Arriva Daniel Adamka. „Malé děti a kočárky vozíme zdarma, děti ve věku 6-15 let za polovinu, studenty ve věku 15-26 let se slevou až 40 procent a držitele průkazů ZTP a ZTP/P se slevou 75 procent. Snažili jsme se nabídnout výhodnější ceny, než jaké na těchto trasách doposud platily.”

V e-shopu na webu www.arriva-vlaky.cz si už mohou cestující kupovat jízdenky na první spoje do Benešova i do Trenčína. Jízdenku, která cestujícímu přijde emailem, není třeba tisknout, stačí ji mít v notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu. Jízdenky na lince do Benešova jsou na internetu levnější než ve vlaku.

Praha - Benešov

První spěšné vlaky Arrivy vyjedou mezi Prahou a Benešovem v pondělí 29. února 2016. Budou jezdit od pondělí do pátku každé dvě hodiny (s výjimkou dopoledního sedla). V Praze zastaví na hlavním nádraží, ve Vršovicích, Strašnicích a v Hostivaři a dovezou lidi rychle do Mnichovic, Senohrab, Čerčan a Benešova.

Jízdné Praha - Benešov

 • Základní jízdné:                                                                    50 Kč jednosměrné, zpáteční 95 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou (sleva 10 %)                   45 Kč jednosměrné, zpáteční 85 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15-26 let):                                  30 Kč jednosměrné, zpáteční 57 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                                           Jednotná cena 10 Kč
 • Týdenní jízdenka pro pravidelné dojíždění:                         200 Kč jednosměrná, 380 zpáteční
 • V případě týdenní jízdenky cestující platí pouze cenu za čtyři dny a pátý jezdí zdarma.
 • Měsíční jízdenka pro pravidelné dojíždění:                         700 Kč jednosměrná, 1330 zpáteční
 • U měsíční jízdenky platí cestujících pouze cenu za prvních 14 prac. dní, zbytek pracovních dní v daném měsíci jezdí zdarma.

Akční jízdné na internetu: Základní jízdenky zakoupené pro linku Praha - Benešov jsou na internetu automaticky o 5 Kč levnější. Z této snížené ceny se pak vypočítávají další slevy. Základní jízdné Z Benešova do Prahy tak stojí jedním směrem na internetu 45 Kč, zpáteční jízdenka 90 Kč, jízdenka s ISIC kartou na internetu stojí jen 40 Kč…

Jízdenky zakoupené přes internet se na trase Praha - Benešov nevážou na konkrétní sedadlo ani spoj. Cestující může jízdenku využít kdykoliv během dne, na který si ji koupil.

V každém směru vypraví Arriva sedm spojů:

arriva-7

arriva-8

„Zastavíme ve větších sídlech, která stále ještě nemají s Prahou rychlé vlakové spojení,” říká ředitel Arriva Vlaky Jiří Nálevka. „V Mnichovicích, Senohrabech a Čerčanech žije obrovské množství lidí, ale pokud chtějí do centra Prahy, musí jet osobním vlakem. Spěšné vlaky tu chybí. Do Čerčan je to z pražského hlavního nádraží dnes osobním vlakem 53 minut, my dopravíme cestující na stejné trase za 41 minut. To je velmi výrazná časová úspora.”

Praha - Trenčín

Mezi Prahou a Trenčínem vypraví Arriva dva víkendové expresy, které těchto 407 km ujedou přibližně za 5 hodin. Z Prahy vyjede expres Arrivy vždy v sobotu ráno v 8:40 a do Trenčína dorazí ve 13:42. Zpět z Trenčína se vydá v neděli odpoledne ve 14:19 a do Prahy přijede v 19:24. Arriva tak vstoupí na český železniční trh svou první mezinárodní dálkovou vlakovou linkou v historii.

arriva-9

Jízdné Praha - Trenčín

 • Základní jízdné:                                                                      350 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou:                                         315 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15-26 let):                                    262 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                      Jednotná cena 25 Kč

Jízdné Praha - Uherský Brod

 • Základní jízdné:                                                                      290 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou:                                         261 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15-26 let):                                    217 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                      Jednotná cena 25 Kč

Při on-line nákupu jízdenek na trase Praha - Trenčín bude mít cestující automaticky bezplatně garantováno místo k sezení, konkrétní sedadlo si vybere rovnou v e-shopu. Uvedené ceny jsou jen příkladem z celého tarifu. Kompletní tarif s jízdným do všech stanic na trase je k dispozici na www.arriva-vlaky.cz

S pětihodinovou jízdní dobou mezi Prahou a Trenčínem bude vlak rychlejší než většina autobusových spojů na této trase. „Počítám, že největší zájem bude o přímé spojení z Uherského Brodu, Bojkovic, Slavičína nebo Bylnice do Prahy,” říká ředitel Arriva vlaky Jiří Nálevka. „Právě z těchto míst neexistuje žádné expresní přímé spojení s hlavním městem. Buď musíte přestupovat, nebo využít často zastavující rychlíky z Luhačovic. Zajímavý bude i Trenčín. Žádný přímý vlak z Prahy nebo Olomouce do Trenčína nejezdí.
Ilustrační fotografie:
arriva-1

arriva-2

arriva-4

arriva-5

arriva-6

arriva-3

Autor: TZ Arriva # # Zobrazeno: 3,425x     _________
Vložte příspěvek