Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Sobota, 29. Února 2020


ROPID - plán integrace v roce 2017

10. 02. 2017 Témata: IDS, PID, Středočeský kraj, Česká republika

logo_ropid

integrace-uvodI v roce 2017 bude pokračovat zapojování nových oblastí do Pražské integrované dopravy. Aktuálně nás na přelomu března a dubna čeká integrace Nymburska, Neveklovska, Netvořicka, Sedlčanska a Novoknínska. Níže vám přinášíme souhrn všech oblastí tak, jak by měly být během roku integrovány.

V rámci integrace dojde k mírným úpravám linek a jejich číslování dle systému PID. Není to ale jediná změna; zapojení do systému Pražské integrované dopravy přináší také mnoho na první pohled méně viditelných benefitů:

  • Možnost cestovat na jednu jízdenku v celém systému PID, do kterého patří vlaky a příměstské autobusy v podstatné části Středočeského kraje a pražská MHD. To v drtivé většině případů znamená i nižší náklady na cestování.
  • Možnost nákupu předplatného jízdného, které je ve vámi zvolených pásmech PID platné na všech linkách PID. To bez integrace často není možné, neboť jednotliví dopravci si navzájem jízdenky neuznávají. Lze tím významně ušetřit zejména při pravidelnějším cestování.
  • Jednotné jízdné a tarifní podmínky na všech linkách. Informace o jízdních řádech a tarifu přehledně na jednom místě zde na webu PID.¨
  • Návaznosti mezi linkami, a to i různých dopravců – zejména autobusů na vlaky. Návaznosti jsou vyznačeny v jízdních řádech a hlídány dispečinkem PID.
  • Zákaznický servis – kontaktní formulář, sociální sítě, aktuální informace z provozu, informace o polohách vozidel přehledně na webu (odjezdové tabule).
  • Vyšší standardy kvality na čistotu vozidel, chování řidičů a dodržování jízdních řádů – kontrolované pracovníky ROPID.

44221

Realizované a plánované integrační projekty v roce 2017

Akce Termín Popis
Mělnicko III (Mělník – Roudnice) projekt spuštěn,
3. 1. proběhlo slavnostní zahájení v Roudnici nad Labem
3. 1. 2017 realizováno
Nymbursko II (Lysá – Nymburk – Sadská) probíhají jednání s obcemi a s dopravcem, příprava JŘ 26. 3. 2017 informace
Sedlčansko I (Praha – Nový Knín – Sedlčany/Dobříš) probíhají jednání s obcemi a s dopravci, příprava JŘ 1. 4. 2017 informace
Benešovsko I (Praha – Neveklov, Jílové – Týnec – Benešov) probíhají jednání s obcemi a s dopravci, příprava JŘ 1. 4. 2017 informace
Kladensko a Slánsko (Praha – Kladno / Slaný, MHD Kladno)
probíhají jednání ve formátu ROPID, SK, Kladno, Slaný
červenec 2017
(předpoklad)
Připravuje se…
Nymbursko III (Nymburk, Poděbrady, Městec a okolí)· zpracovává se návrh vymezení oblasti 2. pololetí 2017
(předpoklad)
Připravuje se…
Mělnicko IV (Praha – Dubá, Kokořínsko)
zpracovává se návrh vymezení oblasti
2. pololetí 2017
(předpoklad)
Připravuje se…

1652

Autor: TZ Ropid # # Zobrazeno: 2,835x     _________
Vložte příspěvek