Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré odpoledne. Dnes je Sobota, 23. Června 2018


Dopravní podnik hlavního města Prahy vítězí ve sporu s Rencarem. Soud umožnil uzavřít reklamu na 300 autobusech MHD s vítězem transparentního tendru

22. 04. 2017 Témata: Autobusy, DP Praha, Hl. m. Praha, Česká republika

logo_dp_prahacvr1Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zaznamenal důležité vítězství v právním sporu s firmou Rencar, dceřinou společností JCDecaux. Městský soud v Praze zrušil dvě předběžná opatření, kterými Rencar bránil nájmu volných reklamních ploch. DPP tak může přenechat nevyužité reklamní plochy na 300 autobusech MHD výherci výběrového řízení z letošního ledna.

cvr

„Rozhodnutí Městského soudu v Praze jednoznačně vítáme. Je důkazem, že naše dlouhodobá snaha o transparentnější provozování reklamy v prostorách DPP se vyplácí,” tvrdí Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva DPP. „Soudní rozhodnutí je pro nás jasným signálem, že můžeme vypisovat výběrová řízení na pronájem volných reklamních ploch, neplatí tak tvrzení Rencaru o exkluzivitě,” dodává Gillar.

Rozhodnutí odvolacího soudu tak potvrdilo právní stanovisko DPP, jenž nyní může uzavřít smlouvu na 300 autobusů MHD pro vítěze výběrového řízení. „Jediným hodnotícím kritériem nového partnera byla navržená cena za pronájem reklamních ploch,” zdůrazňuje Martin Gillar. Vítěz tendru získal právo na pronájem reklamních ploch pro 150 autobusů typu SOR NB12 a 150 autobusů typu SOR NB18.

Vítěz výběrového řízení za půlroční pronájem reklamních ploch nabídl DPP víc než tři miliony korun. Vedení DPP si pochvaluje, že se mu díky tendru zvýší příjmy z pronájmu reklamních ploch. „S jistou mírou zjednodušení lze říct, že zatímco ve výběrovém řízení jsme dosáhli nabídkové ceny nájmu 1 750 Kč za pronájem jednoho reklamního nosiče na půl roku, podle dvacet let staré a navíc podle našeho názoru neplatné smlouvy nám Rencar platí zhruba 385 Kč za jeden reklamní nosič ročně,” říká Josef Voltr, vedoucí odboru Marketing a komunikace DPP„Chceme dále pokračovat v podobných poptávkových řízeních. Už máme vytipované další možnosti. Již brzy také vyhlásíme velké výběrové řízení na pronájem všech ploch v majetku DPP,” doplňuje.

Dopravní podnik poukazuje na to, že kontrakt s Rencarem je neplatný už od roku 1997. Neplatnost smlouvy potvrdil i verdikt ÚOHS. Antimonopolní úřad rozhodl, že DPP měl vypsat na smlouvu na reklamu z roku 2013 koncesní řízení, čímž kontrakt s Rencarem zpochybnil. DPP tak téměř 20 let pronajímá Rencaru majetek za stovky milionů korun podle neplatné smlouvy uzavřené v rozporu s vlastními stanovami.

5438

Autor: TZ-DPP # # Zobrazeno: 1,589x     _________
Vložte příspěvek