Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Středa, 23. Ledna 2019


BusLine - Anna Kulovaná a Martin Sochor provezli v rámci Muzejní noci stovky cestujících v retro autobusech

22. 05. 2017 Témata: Liberecký kraj, Česká republika

bus-linebusline-uvodBusLine a.s. na akci „Muzejní noc pod Ještědem” v pátek 19. května provezl v rámci vyhlídkových retro jízd z Liberce do Jablonce nad Nisou i zpět, stovky cestujících. V roli průvodčích se představili herečka Anna Kulovaná a herec a mim Martin Sochor. Oba dva v historických autobusech cestující nejen pobavili, ale také jim na památku za dobrovolné jízdné předali pamětní jízdenku, nebo se s nimi vyfotili.

„Muzejní noc pod Ještědem patří k tradičním akcím v Libereckém kraji a těší nás, že se na ní podílíme již pátým rokem. Letos jsme pro ně zajistili opět vyhlídkové jízdy v historických autobusech, tentokrát v „erťácích”, které cestující přepravovaly mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Návštěvníci akce měli možnost zavzpomínat na historii cestování společně s herečkou Annou Kulovanou a dále hercem a mimem Martinem Sochorem, kteří se představili v roli průvodčích,” uvedl ředitel společnosti BusLine a.s., Ing. Radek Chobot.

Vyhlídkové jízdy zajistily dva historické autobusy ŠKODA RTO 706, a to v městském a linkovém provedení. Autobusy jezdily proti sobě z Liberce a Jablonce nad Nisou, první jízda startovala v 17:20 od Severočeského muzea a pokračovala k Muzeu skla

a bižuterie přes Vratislavice nad Nisou, kde si veřejnost mohla prohlédnout jak automuzeum, tak rodný dům Ferdinanda Porscheho. Až do 23:20 se mohli cestující vždy po hodině díky retro jízdám pohybovat mezi libereckým a jabloneckým kulturním programem. Pro všechny návštěvníky byl v Liberci i Jablonci nad Nisou připraven bohatý program. V Severočeském muzeu, Oblastní galerii, Technickém muzeu a iQlandii v Liberci, dále v Automuzeu Vratislavice nad Nisou, a rovněž i v Domě Jany a Josefa Scheybalových, či Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

„Moc se mi líbila reakce lidí, dokonce i během jízdy vymýšleli básničky na Muzejní noc, zbožňuji takovou tu lidovou tvořivost. Jízda historickými autobusy mě moc bavila a musím říci, že bych si na to zvykla i v dnešní moderní době, má to svoje kouzlo. Retro autobus má krásný kulatý tvar, což mám moc ráda, připadá mi takový přátelský k lidem, líbí se mi i ten prostor vpředu u pana řidičem, kde mají cestující hezký výhled širokým oknem. Můj obdiv mají páni řidiči, kteří nejen že ten historický stroj dokáží řídit, ale je vidět, že k němu mají i vztah, jsou to zkrátka srdcaři”, uvedla s úsměvem svoji roli průvodčí Anna Kulovaná.

Dnešní akce se moc vydařila, a to jak vzhledem k počasí, tak krásným historickým autobusům, ale hlavně díky zpětné vazbě od lidí, protože zde vidíme i návštěvníky, se kterými jsme se potkali už vloni. Mám velikou radost, že si vyhlídkové retro jízdy přišli užít i letos. Vidím na nich spokojenost, líbí se jim pamětní magnetky, a dokonce nám složili i pěkné básničky. No a retro autobusy jsou famózní, je skvělé vidět, jak k nim cestující přistupují, fotí si je, během cesty v nich rozjímají a určitě tak, jako já vzpomínají, jak s nimi jejich rodiče v dětství cestovali”, vtipně doplnil Martin Sochor.

busline-1

busline-2

busline-3

busline-4

busline-5

busline-6

busline-7

busline-8

busline-9


Autor: TZ BusLine # # Zobrazeno: 1,253x     _________
Vložte příspěvek