Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Středa, 24. Července 2019


DSZO - den otevřených dveří 10. června 2017

08. 06. 2017 Témata: -Dopravci ZK, Zlínský kraj, Česká republika

logo_dszodszo_dodNově rekonstruovaná historická vlečka Jelcz a nasazení unikátního prototypu trolejbusu Škoda T 11 z Technického muzea v Brně - to budou asi dvě největší lákadla letošního dne otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice. Uskuteční se v sobotu 10. června 2017.Den otevřených dveří se uskuteční v areálu vozového depa Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice v ulici Podvesná XVII ve Zlíně v sobotu 10. června.

Pro veřejnost zde bude otevřeno tradičně od 9 do 16 hodin. Zvláštní linka, na které budou jezdit historické autobusy a trolejbusy, bude po celý den spojovat v půlhodinových intervalech vozovnu DSZO s točnou Sportovní hala. Druhá zvláštní autobusová linka bude vyjíždět z vozovny a zaveze účastníky DOD až ke Státnímu okresnímu archivu na zámku Klečůvka. Tam bude probíhat den otevřených dveří archivu a rovněž oslavy 25. výročí vzniku Městské policie Zlín. Autobusy budou zastavovat rovněž u sídla Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici a v Želechovicích nad Dřevnicí; poslední spoj z Klečůvky bude odjíždět až v 17 hodin, když skončí program v archivu a zámeckém parku. Doprava oběma zvláštními linkami bude pro cestující bezplatná. „Pro dopravní fanoušky a fotografy, kteří se tradičně sjíždějí na náš den otevřených dveří z celé republiky, bude asi největší atrakcí letošního již 14. ročníku představení naší nově rekonstruované vlečky Jelcz PO 1. Pracovníci údržby vozidel ji s velkou pečlivostí dávali dohromady více než dva roky. Dostala červený nátěr a je přednostně určena k vytvoření jízdní soupravy s historickým trolejbusem Škoda 9 Tr,” uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň. Cestující se budou moci povozit v rekonstruované vlečce Jelcz během dne otevřených dveří na historické lince mezi vozovkou a obratištěm Sportovní hala.

dod2017

Vlečka Jelcz je již čtvrtým historickým vozidlem v depu DSZO. Jako první rekonstruovali pracovníci DSZO v roce 2004 červený historický trolejbus Škoda 9 Tr, dalším kusem do sbírky byl o sedm let později modrý autobus Škoda 706 RTO a v roce 2013 přibyla i modrá vlečka Karosa B 40. Vlečka Jelcz se na první pohled liší od vlečky B 40 příčným uspořádáním sedadel ve svém interiéru. Má 31 míst k sezení a 12 míst k stání. Zájem dopravních fanoušků zřejmě vyvolá i plánované nasazení historického trolejbusu Škoda T 11 ze sbírky Technického muzea v Brně. Ve Škodě Ostrov bylo koncem šedesátých let vyrobeno jen několik málo kusů tohoto typu trolejbusu, který využíval karoserii shodnou s autobusem Karosa ŠM 11. Do Zlína byl tento historický trolejbus zapůjčen v minulosti zatím jen jednou - při dni otevřených dveří a slavnostním zahajování provozu na nové trolejbusové trati na sídliště Jižní Svahy na konci května 1989.

V areálu vozového depa čeká na účastníky dne otevřených dveří pestrý program, který lidé znají již z minulých let. Patří do něj prohlídka dispečinku, prohlídka vozidel, dílen, technického zázemí, průjezd myčkou, ale také hry a soutěže pro děti, občerstvení, nafukovací balonky.

Den otevřených dveří DSZO spolu se dnem otevřených dveří v archivu na Klečůvce a s oslavou jubilea Městské policie Zlín mohou nabídnout účastníkům zajímavý program téměř na celý sobotní den.

fotografie © DSZO

vlek-1

vlek-2

Autor: TZ DSZO # # Zobrazeno: 2,127x     _________
Vložte příspěvek