Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré odpoledne. Dnes je Pondělí, 22. Října 2018.


Wiener Linien - nové autobusy Mercedes-Benz CapaCity L

30. 08. 2017 Témata: Rakousko, Zahraničí

logoXL-GelenkbusPraha se opět chystá na testování velkokapacitního kloubového autobusu Mercedes-Benz CapaCity L. Stejný typ autobusu bude od září v pravidelném provozu ve Vídni. A do roku 2019 bude v ulicích rakouského hlavního města jezdit 62 XL-kloubových autobusů.

V polovině srpna oznámil pražský dopravní podnik, že na přelomu srpna a září nasadí do provozu na letištní linku 119 velkokapacitní autobus Mercedes-Benz CapaCity L. Čtyřměsíční testovací provoz má přispět k rozhodnutí, jak dlouhodobě zvýšit kapacitu frekventované trasy mezi městem a letištěm.

srovnani

Od září v pravidelném provozu ve Vídni

V podobné době, kdy do pražských ulic zamíří pětidveřový kloubový autobus v barvách pražského dopravního podniku, začnou stejné autobusy vozit i cestující v rakouském hlavním městě. Vídeň totiž velkokapacitní autobusy objednala již před rokem. První velkokapacitní autobus ve Vídni převzali v půlce srpna a nyní ho chystají pro pravidelný provoz na linkách podél Dunaje. Do konce roku Wiener Linien obdrží celkem 17 XL-kloubových autobusů, jak jsou ve Vídni nazývány, a do roku 2019 celkem 62. Podobně jako pro Prahu je i pro Vídeň jednou z hlavních motivací přibližně o pětinu vyšší kapacita vozidla i vyšší komfort cestujících.

199 nových autobusů do roku 2019

Nákup 62 velkokapacitních autobusů je součástí velké vídeňské zakázky na obnovu vozového parku. Do roku 2019 Vídeň získá celkem 199 nových nízkopodlažních autobusů a další desítky elektrobusů.

Fotografie © Robert Peres

XL-Gelenkbus

XL-Gelenkbus

Autor: Citybus # # Zobrazeno: 1,639x     _________
Vložte příspěvek