Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Sobota, 29. Února 2020


ROPID - Mobilní aplikace „PID info“ zjednoduší cestování v Praze i v regionu

16. 10. 2017 Témata: Hl. m. Praha, IDS, PID, Středočeský kraj, Česká republika

logo_ropidinfoHlavní město Praha spustilo prostřednictvím organizace ROPID rozšíření pražské dopravní aplikace pro chytré telefony. Novinka rozvíjí stávající aplikaci „DPP info”, rozšiřuje poskytované informace na celý systém PID i ve Středočeském kraji a kromě nových funkcí obsahuje také informace o železnici. Nová aplikace „PID info” je nyní v testovací fázi „BETA”, po jejím skončení a vyladění na základě připomínek uživatelů nahradí stávající aplikaci „DPP info”. Do budoucna se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT další rozšíření o nákup jízdních dokladů PID.

„Společně se Středočeským krajem postupně budujeme největší integrovaný dopravní systém ve Střední Evropě. Komplexní a aktuální informace pro cestující jsou pro nás absolutní prioritou, proto jsme současnou aplikaci Dopravního podniku hl. m. Prahy rozšířili i o železnici a další novinky usnadňující život cestujícím,” uvádí náměstek primátorky hl. m. Prahy a radní pro oblast dopravy Petr Dolínek.

„Jsem ráda, že se nám naše dlouhodobá podpora startupu začíná vyplácet, protože tato aplikace vznikla právě v našem Prague Startup Centre v paláci Adria. Aplikace PID info je především o informacích, proto je možné přes ni vyhledávat spoje, on-line je sledovat nebo třeba také najít volná místa na parkovištích P+R. Veškeré informace jsou navíc přehledné a jednoduše dohledatelné. Příští rok budeme spouštět aplikaci PID Lítačka, která se stane hlavní dopravní aplikací, přes kterou bude možné i platit jízdné nebo spravovat uživatelský účet. PID info se do ní integruje a stane se její informační součástí,” říká primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Při rozvoji stávající aplikace jsme se zaměřili především na aktuálnost informací a také přehlednost pro cestující. Ve vyhledaném spojení se uživateli zobrazí rovnou i případné výluky a mimořádnosti na zvolené trase, a u vlaků i autobusů (prozatím kromě linek DPP) zjistí uživatel i případné zpoždění,” vyzdvihuje největší přednosti nové aplikace ředitel ROPID Petr Tomčík

„U stávající aplikace „DPP info” lidem nejvíce chyběly aktuální informace o případném zpoždění. Nová aplikace už umí zobrazovat tyto údaje u vlaků i většiny příměstských autobusů. Usilovně pracujeme na tom, aby už brzy tyto údaje poskytoval i Dopravní podnik hl. m. Prahy. Nová aplikace už je na to připravená,” dodává Petr Dolínek.

Aplikace „PID info” je dostupná na obou nejpoužívanějších platformách (Android + iOS). Dalšími novinkami je přehledná mapa zastávek až do podrobnosti jednotlivých nástupišť, v mapě lze najít také všechna prodejní místa s aktuální otevírací dobou, i záchytná parkoviště s jejich aktuální obsazeností. Nechybí ani oblíbené informace o aktuálním stavu bezbariérových zařízení.

Základní nabídka nové aplikace

  • Hledání spojení včetně zobrazení aktuálních výluk, mimořádností i on-line polohy (dočasně bez vozidel DPP)
  • Mapa zastávek, prodejních míst i záchytných parkovišť včetně aktuálních informací o nich
  • Aktuální odjezdy z jednotlivých zastávek a nástupišť včetně případného zpoždění (dočasně bez vozidel DPP)
  • Aktuální výluky a mimořádnosti v celé síti PID s propojením na vyhledávač spojení
  • Stav bezbariérových zařízení, dopravní mapy a schémata, aktuální novinky a kontaktní údaje

Nyní poběží zhruba měsíc testovací provoz nové aplikace, během kterého budeme sbírat připomínky od uživatelů a dolaďovat jednotlivé nedostatky. Už nyní ale pracujeme na dalším rozvoji - v návaznosti na přípravu nového Multikanálového odbavovacího systému se připravuje ve spolupráci s Operátorem ICT propojení s chystanou aplikací na nákup jízdních dokladů PID.

Cílem je soustředit všechny informace o veřejné dopravě v Praze a Středočeském kraji do jedné aplikace, aby se uživatelům usnadnilo jak cestování, tak i nákup jízdenek. Chystá se i propojení s jinými způsoby cestování (kolo, auto, chůze).

Aplikace PID info je k dispozici pro platformy Android a iOS, získat ji můžete zdarma v obchodě Google Play, respektive App Store. Připomínky lze posílat na adresu aplikace@ropid.cz.

pid1

pid2

pid3

pid5

pid6

Autor: TZ Ropid # # Zobrazeno: 1,501x     _________
Vložte příspěvek