Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Úterý, 23. Října 2018


Dopravní hlavního města Prahy - Návštěvníci pražské zoo si mohou koupit jízdenku na lanovou dráhu bezkontaktní kartou

20. 10. 2017 Témata: DP Praha, Hl. m. Praha, Česká republika

logo_dp_prahaDPP - lanovka ZOO: 7 miliónů cestujícíchDopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Československou obchodní bankou (ČSOB) umožní od pondělí 23. října 2017 platbu za jízdné na lanovou dráhu v pražské zoo bezkontaktní platební kartou. Návštěvníci lanové dráhy v pražské zoo si tak budou moci pořídit jízdenku snadno a rychle pouhým přiložením své platební karty Mastercard či Visa k prodejnímu terminálu. Jedná se o podobný systém nákupu jízdenek, jež v současné době funguje v pilotním projektu na tramvajových linkách č. 18 a 22. Na základě dobrých zkušeností z provozu těchto zařízení v tramvajích se DPP rozhodl tuto technologii zpřístupnit také návštěvníkům lanové dráhy v zoo, přestože jízdné na lanové dráze v zoo není integrováno v pražské MHD. Také se během pilotního projektu ukázalo, že zahraniční turisté z celého světa rádi využívají platbu bezkontaktními platebními kartami a je předpoklad, že i při návštěvě lanové dráhy v pražské zoo využijí možnosti zakoupení jízdného bezkontaktní platební kartou místo shánění kovových mincí do stávajících automatů na jízdenky.

Dlouholeté zkušenosti z podobných projektů se snažíme sdílet s našimi partnery. Věřím, že tím přispíváme k zavádění smysluplných a jednoduchých řešení, která především usnadňují život občanům a návštěvníkům měst,” říká Jan Kubíček, ředitel Strategických partnerství ČSOB a dodává: „Chytrá platební řešení, která v českých městech ČSOB implementovala společně s partnery, jsou pro cestující velice jednoduchým a komfortním řešením usnadňujícím jejich odbavení ať v MHD či právě na lanové dráze v pražské zoo.”

Návštěvníci si budou moci zakoupit během jedné platby jízdné pro 1, 2, 3, 4, 5 nebo 10 osob. Jízdenku při vstupu do odbavovacího prostoru lanové dráhy návštěvníci předloží ke kontrole a na jízdence bude vyznačeno její použití. Jízdenky se prodávají pouze na jednu jízdu.

Jízdné činí 25 Kč pro jednotlivou jízdu (nahoru nebo dolů) cestujícího staršího 6 let. Děti do 6 let se přepravují zdarma, a to pouze na klíně osoby starší 15 let, přičemž každá tato osoba může na klíně přepravovat pouze jedno dítě.

DPP - lanovka ZOO: 7 miliónů cestujících

Autor: TZ-DPP # # Zobrazeno: 420x     _________
Vložte příspěvek