Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré poledne. Dnes je Pátek, 19. Dubna 2024


Dopravní podnik města Jihlavy - změna linkového vedení

20. 10. 2017 Témata: -Dopravci KV, Kraj Vysočina, Česká republika

logo_dp_jihlavaji-uvod12.10.2017 schválila rada města návrh nového linkového vedení trolejbusových linek MHD,  které vstoupí v platnost v souvislost se zahájením provozu na trolejbusové trati v ul. Vrchlického. Dle níže předloženého návrhu zůstane zachováno současné spojení nemocnice s hlavním nádražím a sídlištěm u hlavního nádraží, oblasti sídliště na Skalce s centrem města bez přestupu a současně vznikne i nové přímé spojení sídliště na Slunci s nemocnicí.

Dále dojde ke zlepšení spojení oblasti Starých Hor s centrem města (díky prodloužení linky E) a odstranění sjíždění trolejbusů linek B, C v úseku Masarykovo náměstí - Březinova díky sjednocení intervalů na linkách B a C na 12 minut. Změny vstoupí v platnost od 1. 12. 2017, kromě změn na lince E, kde ke změnám dojde až po dokončení stavby smyčky na Masarykově náměstí, jež má být hotová do konce roku 2017. Z tohoto důvodu dojde k úpravě na lince E od cca poloviny ledna 2018. Podrobné informace o jízdních řádech přineseme v dostatečném časovém předstihu.

letak_plna_velikost

Linky A, C beze změny
Linka B s trasou:  Hlavní nádraží - Březinova - Masarykovo náměstí - Sokolovna - 17. Listopadu - Dům zdraví - Zátopkova - Zimní - S. K. Neumanna - Na Dolech
Linka D s trasou: Hlavní nádraží - Chlumova - Sokolovna - Seifertova - Poliklinika
Linka E s trasou: Motorpal - Kaufland-Chlumova - Masarykovo náměstí (opačný směr Masarykovo náměstí - Dům Kultury-Fritzova-Kaufland-Motorpal)
Linka F s trasou: Dopravní podnik - Masarykovo náměstí - Sokolovna - Seifertova - Poliklinika
Linka N s trasou: Hl. nádraží - Březinova - Masarykovo náměstí - Sokolovna - 17. Listopadu - Poliklinika - Zátopkova - Zimní - S. K. Neumanna - Jiráskova - Masarykovo náměstí - DP - Březinova - Hl. nádraží.

Linky A, B, C celodenně v  intervalu 12 minut, od 18. hodin 15 minut, od 20 hodin 20 - 30minut
Linka E ve špičkách interval 12 minut, v sedle 30 minut (dnes ve špičce 12 minut, mimo špičku střídání intervalu 24/36 minut)
Linky D, F celodenně v intervalu 24 minut (ve společném úseku v prokladu 12 minut), od 18. hodin 30 minut, od 20 hodin 40 - 60 minut
Víkendové intervaly dle současného stavu, tzn. mezi 9. - 17. hodinou 15 minut (linky A, B, C), jinak 20 minut. Linka E dle současného stavu. Linky D, F v intervalu 30 (9-17 hod) resp. 40 minut

dod_dp_jihlava

Autor: Citybus # # Zobrazeno: 3,226x     _________
Vložte příspěvek