Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Pondělí, 6. Dubna 2020.


ROPID - Integrace Kouřimska od 11. 11. 2017

20. 10. 2017 Témata: -Dopravní obsluha, Hl. m. Praha, Linky PID, Česká republika

logo_pid1702-uvodOd 11. listopadu 2017 dochází ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k rozšíření integrace veřejné dopravy v oblasti Kouřimska. Na jednu jízdenku bude díky sjednocení více systémů možno jezdit autobusy i vlaky nejen v oblasti Kouřimi a okolí, ale také například pražskou MHD. Díky Tarifu Pražské integrované dopravy (PID) cestující výrazně ušetří zejména při pravidelném dojíždění a na linkách PID v rámci pásmové i časové platnosti lze libovolně přestupovat mezi jednotlivými linkami různých dopravců.Integrace na Kouřimsku přináší nejen zlepšení dopravní obsluhy a zjednodušení orientace při pravidelných i nahodilých cestách, ale vzniká rovněž řada nových přímých spojení, na linkách se zpravidelňují intervaly a zlepšují se návaznosti a koordinace spojů. Jízdní řády se přizpůsobují současným přepravním potřebám, zavádějí se nové spoje večer a o víkendu. Jízdní řády výše uvedených linek byly připravovány s dopravci OAD Kolín a ČSAD POLKOST, které provoz nových či prodloužených linek zajišťují.

Nová přímá linka 421 Kolín – Kouřim – Sázava

Prodloužená linka 421 nabízí nově přímé spojení významných regionálních center Středočeského kraje – Kolína, Kouřimi a Sázavy. Díky vzájemným návaznostem s linkou 381 (Praha – Kutná Hora) v zastávce Ždánice, U Jánů se navíc možnosti cestování rozšiřují také na další spojení:

  • Praha – Kouřim
  • Praha – Horní Kruty
  • Kouřim – Kutná Hora
  • Sázava – Kutná Hora
  • Kostelec nad Černými lesy – Kolín

Jízdní řády linek 381 a 421 jsou vzájemně v zastávce Ždánice, U Jánů sladěny tak, aby bylo možné přestoupit v uvedených směrech nejen v pracovní dny, ale i o víkendech. Také na lince 381 se rozšiřuje počet spojů mezi Zásmuky a Kutnou Horou pro zlepšení spojení z Kouřimska, Černokostelecka a Sázavy do Kutné Hory a zpět.

Ostatní linky na Kouřimsku a jejich koordinace

Spojení z Kouřimi do Kolína kromě linky 421 zajistí nová linka 424 vedena přes Toušice a Dolní Chvatliny. Jízdní řády linek 421 a 424 jsou vzájemně zkoordinovány, aby se pro spojení z Kouřimi, Polních Voděrad, Lošan a Radovesnic do Kolína jejich spoje vzájemně střídaly a doplňovaly. Souhrnný interval linek 421 a 424 činní v ranní a odpolední špičce pracovního dne 30 minut, dopoledne 60 minut a o víkendu 120 minut.

Linka 422 v trase Český Brod – Vitice – Kouřim bude nově prodloužena o úsek Kouřim – Plaňany – Kolín, čímž také zajistí řadu nových přímých spojení. Bez přestupu bude možno cestovat například z Vitic nebo Dobrého Pole do Kolína či z Klášterní Skalice na vlak do Českého Brodu. Jízdní řád linky 422 je přizpůsoben návaznostem na vlaky v Českém Brodě pro spojení do Prahy i zpět. I zde můžete cestovat na jednu jízdenku – již v autobuse lze zakoupit jízdenku, která platí nejdříve v autobuse, pak ve vlaku a následně například v pražském metru či tramvaji.

Linka 450 v trase Vrbčany – Plaňany – Polní Voděrady je určena převážně pro spojení dětí do škol v okolí Plaňan, a tudíž je provozována pouze v pracovní dny školního roku vybranými spoji.

1702

SOURN:


Nové autobusové linky PID

424 Kolín, Aut.st. – Lošany – Polní Voděrady, ObÚ – Dolní Chvatliny – Toušice – Kouřim (v provozu pouze v pracovní dny cca od 5 do 19 hodin. V úseku Kolín, Aut.st. – Polní Voděrady, ObÚ jede pouze část spojů) jízdní řád
450 Polní Voděrady, ObÚ – Svojšice – Plaňany, Hotel – Vrbčany (v provozu pouze vybrané spoje ve všední dny ráno a odpoledne) jízdní řád

Změny tras stávajících linek PID

421 Kolín, Aut.st. – Polní Voděrady – Svojšice – Kouřim – Ždánice, U Jánů – Barchovice – Horní Kruty, Újezdec – Sázava, Aut.st. (prodloužení stávající linky o úseky Kolín – Kouřim a Horní Kruty, Újezdec – Sázava) jízdní řád
422 Kolín, Aut.st. – Břežany I – Plaňany, Žel.st. – Třebovle, Náves – Kouřim – Vitice – Český Brod, žel.st. (prodloužení stávající linky o úsek Kolín – Kouřim) jízdní řád

Zrušené autobusové linky SID

230047 (G47) Horní Kruty, Bohouňovice II – Sázava (nahrazeno linkou 421)
230051 (G51) Kolín – Polní Voděrady – Kouřim (nahrazeno linkou 424)
230052 (G52) Kolín – Svojšice – Kouřim (nahrazeno linkou 421)
230054 (G54) Kolín – Plaňany – Kouřim (nahrazeno linkou 422)
230058 (G58) Kolín – Polní Voděrady – Plaňany – Vrbčany (nahrazeno linkou 450)

cb

JÍZDNÉ:

Do systému PID zatím nebudou zařazeny vlaky v úseku Kolín – Pečky (integrace železnice na Kolínsku a Kutnohorsku se předpokládá k termínu 10. 12. 2017), zatím tak nebude možné použít jízdní doklady PID při přestupu na vlak v Kolíně.

Předplatní jízdenky se vyplatí

Pro častější cestování se vyplatí pořízení předplatného jízdného. Cestující si zakoupí předplatné na zvolená pásma, a to buď na 30 dnů, nebo na 90 dnů. Předplatní jízdenka pak platí na všech linkách PID ve zvolených pásmech. Například pro cestu z Kouřimi do Kolína potřebujete dvoupásmový kupon pro pásma 5 a 6 za 460 Kč na měsíc nebo za 1 200 Kč na čtvrtletí. K dispozici jsou také kupony za poloviční cenu pro děti od 6 do 15 let nebo zlevněné žákovské či studentské kupony.

Kde koupit předplatní kupony PID

Pro možnost využít předplatné jízdné je potřeba mít vystavenu Průkazku PID. Tu lze zařídit na počkání v Praze na prodejních místech Dopravního podniku hl. m. Prahy a ode dne vyhlášení (cca od začátku listopadu 2017) také v informační kanceláři OAD Kolín v Kolíně (Polepská 867). S sebou musíte vzít průkaz totožnosti (u dětí rodný list) a pasovou fotografii.

Časové jízdenky (kupóny) k průkazce PID lze pak zakoupit nejen na prodejních místech v Praze a v informační kanceláři dopravce OAD v Kolíně, ale vydávají se též na pokladnách ČD např. v Plaňanech, Pečkách, Kolíně, Českém Brodě či Sázavě.

Pokud mají držitelé předplatných kuponů SID nevyčerpanou platnost těchto kuponů, bude jim poměrná částka vrácena v informačních kancelářích dopravce OAD Kolín.

tabulka_jizdneho_kourimsko

Autor: TZ Ropid # # Zobrazeno: 2,005x     _________
Vložte příspěvek