Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Pátek, 14. Prosince 2018


Škoda Plzeň - Poslední jednotka EJ 575 vyrobená ve společnosti Škoda Vagonka v Ostravě dorazila k zákazníkovi do litevského Vilniusu

25. 10. 2017 Témata: Zahraničí

logo-skodaelef-uvodPoslední jednotka z nové série dvoupodlažních souprav EJ 575 vyrobená ve společnosti Škoda Vagonka v Ostravě dorazila k zákazníkovi do litevského Vilniusu. Ostravská dceřiná společnost Škody Transportation postupně Litevským drahám dodala celkem tři dvoupodlažní soupravy EJ 575 za 750 milionů korun. Nyní bude následovat zkušební provoz s cestujícími, kdy bude vlak zařazen do pravidelného provozu na nově elektrifikovaném úseku Vilnius – Minsk. Celkově jsme do Litvy dodali již třináct těchto moderních souprav. První z nich začala cestujícím v této pobaltské zemi sloužit už v prosinci roku 2008, “ říká Vice president Sales Škoda Transportation Ivo Gurňák.

Nové vlaky nabízejí cestujícím vysoký komfort, například díky využití sedadel nové generace pro 1. i 2. třídu. Vozy jsou nově vybaveny prostornými stojany pro velká zavazadla, mají také zabudovaný informační systém s monitory, na kterých lze sledovat informace o jízdě vlaku nebo videoprogramy. Provozovatel má možnost on-line sledovat údaje o stavu souprav během jízdy. Jedná se například o informace o přesné poloze, rychlosti nebo o spotřebě elektrické energie.

elefant_litva-990x743

Třívozová souprava byla nejprve přepravena do slovenské Hanisky, kde zaměstnanci Škody provedli výměnu přepravních podvozků evropského rozchodu za provozní širokorozchodné. Poté byla souprava přepravena do slovenských Maťovců nedaleko ukrajinské hranice, kde proběhla kontrola soupravy zaměstnanci Ukrajinských drah. Po kontrole byla jednotka převezena do ukrajinského Užhorodu, kde byla zařazena do speciálního vlaku, se kterým pokračovala přes Ukrajinu a Bělorusko až do Litevského Vilniusu,“ doplňuje specialista Škody Vagonka Jiří Vyorálek.  V depu Litevských drah se pak v průběhu října uskuteční nezbytné oživovací a provozní zkoušky, aby mohla být nová souprava předána ve stanoveném termínu do provozu s cestujícími..

Autor: TZ ŠKODA TRANSPORTATION # # Zobrazeno: 613x     _________
Vložte příspěvek