Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Středa, 23. Ledna 2019


3ČSAD - obnova vozového parku autobusy Scania Citywide

16. 12. 2017 Témata: -Dopravci MK, Moravskoslezký kraj, Česká republika

logo_3csadscania_uvodPočet CNG autobusů Scania na severní Moravě a Slezsku roste. Po necelém měsíci se v areálu autorizovaného servisu Paskov předávala další vozidla. Tentokrát se jednalo o modely Scania Citywide pro skupinu dopravců 3ČSAD. Autobusy jsou určeny pro městskou a příměstskou dopravu.

Model Citywide LE o délce 14,8 metrů je určen pro provoz na linkách MHD v Havířově. Jedná se o částečně nízkopodlažní vůz, který má v zadní části karoserie jednokřídlé dveře. Společně s ním bude pro tohoto dopravce sloužit také dvojice 12m autobusů Citywide LF. Tento model vystavovala Scania na nedávném veletrhu CZECHBUS.

Další novinkou na českých silnicích je pak model Citywide LE ve verzi Suburban. Tento 15m autobus se, na rozdíl od výše zmíněných modelů, vyrábí ve Finsku a má svařovanou ocelovou konstrukci (vozy Citywide bez přídomku „Suburban” využívají hliníkovou šroubovanou konstrukci a jsou vyráběny v Polsku).

První autobusy Scania Citywide LE si skupina 3ČSDA pořídila v roce 2016. Nyní byl vozový park obohacen o další 6 vozidel určených pro ČSAD Havířov a Karviná. Na příští rok je již potvrzen nákup dalších 11 autobusů - všechny budou opět v provedení CNG.

Fotografie © Scania a Citybus.cz

scania_02

scania_01

scania_03

scania_4

scania_2

scania_1

scania_3

scania1

Autor: Citybus # # Zobrazeno: 566x     _________
Vložte příspěvek