Citybus.cz

AUTOBUSY - TROLEJBUSY - TRAMVAJE Dobré ráno. Dnes je Pátek, 22. Února 2019


Dopravní podnik Mladá Boleslav - obnova vozového parku autobusy Iveco Urbanway

24. 12. 2017 Témata: Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Česká republika

dp_mlada_boleslavdpmb_uvodRada města Mladá Boleslav v červnu tohoto roku odsouhlasila nákup nových autobusů. Celkem jich bude 21 a dodány budou postupně během pěti let tak, aby byl vozový park obnovován postupně. První várka pěti autobusů dorazila tento týden. V pátek 22. prosince byly autobusy poprvé oficiálně představeny. Do konce roku na nich ještě budou pracovat technici a poprvé do ulic vyjedou po Novém roce.

Jedná se o vozy značky Iveco - všechny jsou na pohon CNG. Nové autobusy již disponují moderním odbavovacím systémem, který umožňuje použití platební karty. Jsou také vybaveny wi-fi připojením na internet. Autobusy mají maximální možný počet míst k sezení - tedy 32. Celkem autobus uveze maximálně 82 cestujících. Součástí výběrového řízení byla nejen dodávka vlastních autobusů, ale také jejich servis po dobu deseti let.

dpmb_5

„Jsem rád, že se nám podařilo, aby tady bylo alespoň pět prvních vozů před Vánocemi. Je to takový dárek pro obyvatele našeho města. Doufám, že budeme brzo v obměně pokračovat,” řekl dnes primátor města Raduan Nwelati, který si první jízdu novým autobusem moc pochvaloval. „Následovat bude v dalších měsících úprava autobusového nádraží. Už máme objednány některé věci a čekáme na jejich dodávku. Věřím, že do konce února bude vše připraveno tak, abychom hned na jaře mohli začít se samotnou realizací,” dodal primátor Nwelati.

„Nové autobusy jsou skutečně kvalitní. Jsem rád, že se nám podařila obměna odbavovacího systému, protože je to zásadní zkvalitnění služeb pro naše obyvatele. Do budoucna samozřejmě plánujeme další zkvalitnění, a to nejen autobusových zastávek v duchu Smart Cities, tedy využití moderních informačních technologií pro zlepšení kvality života,” dodal náměstek primátora Jiří Bouška.

dpmb_4

“Dalších pět autobusů bude dodáno v březnu 2018, v následujících letech potom obdržíme dvakrát čtyři a nakonec tři autobusy,” uvedl Marek Džuvarovský, ředitel Dopravního podniku Mladá Boleslav. Celkem město za nové autobusy zaplatí 135 milionů korun. Ovšem 114 milionů bude činit dotace, kterou se podařilo získat. Celková částka včetně servisu činí 187 950 000 korun bez DPH, servis se bude platit postupně každý měsíc a měl by pokrýt veškeré problémy a závady, k nimž v průběhu životnosti autobusů může dojít. K nákupu nových autobusů došlo v Mladé Boleslavi po osmi letech. Dopravní podnik nyní disponuje 31 autobusy, které za rok dohromady najedou 1 700 000 kilometrů.

Fotografie © Dopravní podnik Mladá Boleslav

dpmb

dpmb_1

dpmb_1c2b42

dpmb_3

dpmb_7

dpmb_6

Autor: Citybus # # Zobrazeno: 1,478x     _________
Vložte příspěvek